XXI wiek: kierunek – serce

Arytmia serca (zaburzenia rytmu serca) – przyczyny, objawy i ...

W różnych miejscach świata prowadzone są badania nad rolą serca w emocjonalnej i poznawczej sferze człowieka. Połączono indywidualne dyscypliny oraz badania jakich nigdy dotąd nie łączono: kardiologię, psychologię poznawczą, teorię systemów, biochemię, bioelektronikę, fizykę i immunologię.

Uczeni wnikają w subtelne i uprzednio słabo rozumiane mechanizmy, w tym w układy neurologiczne, hormonalne i elektromagnetyczne, za pomocą których praca serca oddziałuje zarówno na fizjologiczne, jak i poznawcze procesy. Prowadzi to do wyjaśnienia, dlaczego, gdy jesteśmy rozgniewani nie potrafimy jasno myśleć i dlaczego, kiedy jesteśmy zakochani, chce nam się pisać wiersze.

Poprzez doświadczenie z inteligencją serca uczeni przewidują, że postęp w wewnętrznej technologii nastąpi szybciej w nadchodzących latach, aniżeli miało to miejsce w technologii zewnętrznej w ostatnich stu latach.

_________________________________________________________
Badając, jak praca serca wpływa na procesy poznawcze, dowiadujemy się,
dlaczego, gdy jesteśmy rozgniewani nie potrafimy jasno myśleć
i dlaczego, kiedy jesteśmy zakochani, chce nam się pisać wiersze.
_________________________________________________________ 

 
Przewiduję też, że przejście do epoki inteligencji serca będzie bardziej znaczące aniżeli przejście z epoki Średniowiecza do epoki Renesansu oraz epoki rewolucji naukowej, czy też przejście od rewolucji przemysłowej do epoki informacji w ostatnim stuleciu. A to dlatego, że reprezentuje ono znaczące przesunięcie w świadomości człowieka – i to przejście już się zaczęło.


Koniec chorób serca! Odkryj prawdziwą przyczynę miażdżycy, zawału ...



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz